Наші
телефони
Графік
роботи
з 9:00 до 18:00
Як зберігати мед в домашніх умовах

Навіть дитина знає, що мед має фантастично цілющі властивості. Він є чудовим лікувальним засобом при простудних захворюваннях, вживається при слабкому імунітеті, хворобах серця та при багатьох інших недугах. Крім того, мед – це прекрасний інгредієнт для додавання в кулінарії. З урахуванням таких корисних якостей, мед має бути в кожній оселі. Адже цей продукт не має аналогів по своєму застосуванню. В ньому багато вітамінів і мікроелементів. Однак у багатьох господинь виникає доречне питання: Як все ж таки зберігати мед в домашніх умовах?

Для того, щоб зрозуміти, як правильно зберігати мед, варто розібратися, в яких саме умовах він знаходиться в природі.

Мед в природніх умовах

Температура

Бджолиний вулик – це первинне місце народження меду та його знаходження. У зимовий період бджілки так утеплюють своє житло, що при сильно низьких температурах в вулику повітря не падає нижче 10 ?. Отже при зберіганні вдома мають створюватися аналогічні умови. Варто утримувати мед в температурному діапазоні від + 5 до +10 ?: при сильно низьких температурах мед стане занадто твердим та засахариться, при надто високій температурі в приміщенні мед втрачає свої корисні властивості.

Зовнішнє освітлення

До основних умов зберігання “солодкого золота” також відноситься зовнішнє освітлення. Ні в якому разі не можна зберігати мед там, де на нього будуть потрапляти сонячні промені.

Зберігання меду на сонці

Деякі господині залишають мед на кухонному столі або на підвіконні. Пряме сонячне світло зменшує користь та якість продукту. Найоптимальніше всього зберігати баночку з медом в затемненому місці. Це можуть бути кухонні ящики, темні місця під столом і т.д.

Вологість

Мало хто знає, що вологість також впливає на смакові та корисні якості цього продукту бджільництва. Не можна зберігати мед, там де вміст вологи в повітрі перевищує 75%. Ванна кімната, як місце для зберігання зовсім не підходить в цьому випадку. При високій концентрації вологи мед втрачає солодкість і деякі мікроелементи. Відповідним параметром в приміщенні для зберігання даного продукту є 60% вологи.

Отже, ми вже дізналися, щоб зберегти мед якомога довше смачнішим та кориснішим потрібно звертати увагу на три основні параметри:

  • Температура
  • Зовнішнє освітлення
  • Вологість

Тара зберігання

Окрім параметрів навколишнього середовища, також важливо враховувати і те, в якій саме тарі буде зберігатися продукт. Найчастіше можна зустріти мед в скляних, дерев’яних, глиняних, металевих або пластикових ємностях для зберігання. Нажаль, пластик та метал можуть містити в собі шкідливі домішки, які негативно впливають на властивості цього продукту. Найоптимальнішим і безпечнішим варіантом в цьому випадку є скло.

Зберігання меду в скляній тарі

У скляній тарі мед буде зберігатися набагато довше. Однак, з огляду на прозорість скла, таку ємність з медом краще поставити в темне місце, як згадувалося раніше.

Тепер ми дізнались, як зберігати мед в домашніх умовах. Дотримуючись всіх цих правил, Ви завжди зможете отримати максимум користі від цього смаколика і мед з нашого сайту “Пасіка Олекси” довгий час буде радувати та оздоровлювати Вас своїми чарівними властивостями!

Коментарі

Написати коментар