Наші
телефони
Графік
роботи
з 9:00 до 18:00
Як правильно вибрати та перевірити якість меду

Як казав дитячий супер герой Вінні Пух: «Це неправильні бджоли! Зовсім неправильні! І вони, мабуть, несуть неправильний мед!» На превеликий жаль, «неправильний» мед у продажу зустрічається надто часто. Але винні в цьому зовсім не бджоли, а шахрайкуваті пасічники або виробники, які іноді намагаються замаскувати підробку під натуральний продукт. Тому зараз ми відкриємо декілька секретів, як правильно перевірити якість меду!

Мед – дивовижний продукт бджільництва, відомий ще з прадавніх часів. Це не просто солодка їжа, а й чудовий засіб для лікування незліченої кількості захворювань, універсальна речовина як для дорослих, так і для дітей. В даний момент існує велика кількість сортів меду на будь-який смак. І тому усіх поціновувачів суперфуда цікавить питання: «Як все ж таки вибрати той самий якісний мед?» Адже саме від того, на скільки натуральним буде цей продукт, залежать його смакові якості та користь для людини.

У першу чергу, при виборі меду обов’язково треба звернути свою увагу на те, де саме ви його плануєте придбати. Краще утриматися від купівлі меду в сумнівних місцях та у людей, які не викликають довіри. Набагато надійніше придбати його у знайомого бджоляра, або безпосередньо з пасіки.

 

Смачний і якісний мед має володіти наступними важливими параметрами:

  • Приємний колір. В залежності від сорту продукту його відтінок може варіюватися від темно-коричневого до білого. Найбільш розповсюджений колір меду – бурштиновий та різні відтінки жовтого.
  • У консистенції продукту не повинні зустрічатися сторонні домішки чи підозрілі вкраплення.
  • Чудовий аромат. Чим натуральніший мед, тим приємнішим буде його запах.
  • Певна в’язкість. Якщо Ви опустите в мед ложку і підіймете її, то він повинен повільно стікати з неї рівно вниз. Підроблений же продукт надто швидко стікає донизу або розбризкується у сторони. При накручуванні меду на ложку він має лягати рівно.

Перевірка меду на вязкість

Окрім вищезазначених параметрів, є ще декілька маленьких хитрощів, якими можна перевірити справжність меду в домашніх умовах. Наприклад:

  • Можна капнути у продукт краплинку йоду. Якщо маса посиніє, то в ній міститься мука або крохмаль, і перед вами підробка.

Перевірка меду додаванням йоду

  • Якщо при додаванні оцтової есенції розчин зашипить – в меді є крейда.
  • Також можна перевірити чи додавали у мед воду. Для цього на лист низькосортного паперу, який добре вбирає вологу, капніть мед. Якщо він розтечеться по папері, утворюючи вологі плями, або навіть просочиться крізь неї – це фальсифікований мед.

Перевірка меду на вологість

Отже, ми відповіли на питання:

Як правильно перевірити якість меду?

Звісно, головним параметром для вибору всіма улюбленого продукту залишаються його смакові якості. Надто солодкий або карамельний смак свідчить про те, що продукт проходив термічну обробку.

Слідуючи вищевказаним правилам вибору, ви завжди зможете придбати якісний та натуральний мед. І зможете насолодитись його корисними та смаковими якостями на всі 100%.

Ну, а якщо Вам кортить поласувати, натуральним медом з домашньої пасіки, зробіть замовлення на нашому сайті “Пасіка Олекси”!

Коментарі

Написати коментар