Наші
телефони
Графік
роботи
з 9:00 до 18:00
Як утворюється мед та інші продукти бджільництва

Можна по різному ставитися до народної медицини, але більшість людей поважають і постійно використують продукти бджільництва. Партнерство бджіл та людей тягнеться тисячоліттями, але не завадить ще раз дізнатися, як само утворюються основні продукти бджільництва.

Мед

Віні-Пух вважав, що бджоли виробляють мед лише для того, щоб він міг його їсти. Насправді ж мед – це запас їжі для самих бджіл і їхніх личинок. Він дуже цінний тим, що довгий час не псується. Бджоли-збирачки приносять у вулик нектар і медову росу в своєму зобику – спеціальній комірці в стравоході. Солодкі краплі вони передають іншим робочим бджолам, які змішують їх зі своєю слиною і на якийсь час теж ховають у зобик. Потім вони випльовують утворений продукт у чарунки стільника. Так, так! Ми залюбки їмо те, що виплюнула бджола.

Мед

У чарунках із незрілого меду випаровується вода. Робітниці прискорюють це, махаючи крильцями, щоб утворився потік сухого повітря. Дозрілий мед не псується, бо в ньому більше цукру, ніж води, а крім того, він містить речовини, які ускладнюють розвиток бактерій і грибів. Антибактеріальні властивості меду протягом тисячоліть використовують у медицині.  Змащування ран медом прискорює їхнє загоєння й зменшує ризик зараження.

 

Бджолиний прополіс

Бактерицидні властивості має також бджолиний клей – прополіс. Він утворюється з різних смол і клейких речовин, які збирають бджоли-робітниці з пуп’янків і молодих пагонів рослин. Бджоли використовують його для законопачування вулика та затирання непотрібних щілин.

Прополіс

 

Бджолиний віск

Віск – це головній будівельний матеріал для стільників. Він утворюється в спеціальних залозах на черевцях деяких робочих бджіл. Раніше він був незамінним для людей, бо йшов на виробництво свічок, ним конопатили щілини, покривали різні предмети, щоб захистити їх від вологи. Тепер для цього використовують дешеві штучні речовини. Однак ще можна натрапити на справжній віск, наприклад, він входить до складу косметичних засобів.

 

Бджолине обніжжя (пилок)

Нектар – не єдина їжа бджіл. Ще бджоли-збирачки приносять з поля багатий на білок пилок рослин. Бджоли-робітниці змішують його зі слиною й медом, після чого закривають у чарунці стільника. Там пилок заквашується, наче огірки в діжці. Так утворюється перга, яку потім з’їдають личинки, робочі бджоли та матка.

Бджолине обніжжя (пилок)

 

Маточне молочко

Але найціннішою їжею є маточне молочко, яке виділяють особливі залози бджіл-робітниць. Ним годують личинок. Найбільше молочка отримує майбутня матка: вона буквально купається в ньому. Іноді молочко відбирають у бджіл і додають до косметичних засобів або застосовують як «чудодійні ліки». Та поки що досконально їхню ефективність не доведено.

Маточне молочко

Нехай усі ці продукти бджільництва стануть Вашими добрими помічниками у здобутті міцного здоров’я, а корисна інформація з нашого ресурсу “Пасіка Олекси” допоможе ліпше зрозуміти потреби свого організму.

Коментарі

Написати коментар