Природа завжди піклується про людину, підтримуючи та зміцнюючи її здоров’я. Продукти бджільництва – невичерпне джерело вітамінів та мінералів. Один із них, відомий своїми лікувальними властивостями – бджолиний прополіс.
Натуральний продукт бджільництва, який ще називають бджолиним клеєм, на вигляд смолиста клейка субстанція, яка утворюється під час змішування бджолиного воску та слини з натуральним соком природних джерел – дерев, квітів, бруньок.
Зазвичай прополіс має жовто-коричневий окрас, рідше – темно-червоний, чорний, молочний, і навіть зелений відтінки.
Прополіс насичений такими вітамінами та мінералами:
- Вітаміни групи B, C, E
- Провітамін A
- Марганець
- Залізо
- Цинк
- Фосфор
- Магній
- Амінокислоти
- Бензойна кислота
- Флавоноїди
До складу прополісу входять:
- Натуральні смоли
- Віск
- Пилок
- Ліпофільний акарицид
- Рослинні бальзами
Лікувальні властивості прополісу займають чільне місце не тільки в нетрадиційній медицині. Його рекомендують педіатри, дерматологи, оториноларингологи. Це пояснюється тим, що користь прополісу для організму людини неоціненна.
Серед лікувальних властивостей виділяють наступні:
- Антибактеріальна
- Протизапальна
- Знезаражувальна
- Захисна
- Укріплення імунітету
Бджолиний прополіс в будь-якому вигляді тонізує та зміцнює організм. Він знімає втому, додає енергії, пробуджує «друге» дихання, підвищує стресостійкість, має заспокійливу дію, знижує тривожність.
Науково доведено, що регулярне вживання бджолиного клею в будь-якій формі, знижує перші ознаки старіння організму, покращує обмін речовин, підтримує тіло в тонусі.
Застосування прополісу
Вживати прополіс можна як завгодно – робити настоянки, мазі, креми, навіть жувати в чистому вигляді, як жуйку.
Будьте пильні! Прополіс перетравлюється важко, тому їсти його не варто. Час жування – 5-10 хвилин. Якщо жувати більш ніж 20 хвилин можна обпалити слизову рота.
Хоча найбільш зручною формою є настоянка. Для її приготування необхідно подрібнити ножем невелику кількість прополісу, змішати з ½ склянки води та поварити його на водяній бані 10 хвилин.
Варіант приготування спиртової настоянки: 10 г прополісу змішуємо зі 100 мл медичного спирту розігрітого на водяній бані до 50 C. Відцідити та закупорити в темній посудині. Вживають настоянку таким чином: 20-60 крапель розмішують у 100 мл води, чаї або молоці.
При захворюванні органів дихання допомагають інгаляції. Змішують одну краплю настоянки на 5 мл розчину натрію хлориду.
Перевага спиртової настоянки в тому, що вона може зберігатися декілька років і не втратити своїх властивостей.
Масляна настоянка у приготуванні дуже легка. Подрібнений прополіс змішують з 300 г розтопленого вершкового масла та розігрівають на водяній бані до тих пір, поки віск не осяде на дні. Таким чином корисні компоненти потрапляють у масло, а віск не перешкоджатиме нанесенню на шкіру.
Настоянку можна використовувати як мазь за наявності шкірних захворювань, тріщин, виразок, екзем, втирати у пошкоджені місця, і навіть можна вживати, якщо маєте проблеми зі шлунком.
Прополіс є унікальним за складом та лікувальною властивістю речовиною. А «Пасіка Олекси» допоможе Вам залишатися здоровими та бути в тонусі!